ВИДЕОЛевски (София)ТОПФутбол

Отборът на Левски спечели с минималното 1:0 срещу Черно море в дербито на 14-ия кръг на efbet лига. Гостите от морската ни столица останаха в 18-ата минута с човек по-малко след изгонването на Влатко Дробаров. Единственото попадение в мача падна в 57-ата минута след красив гол на Ел Джемили.

Късмет за Черно море в самото начало на мача, когато Роналдо не се въползва от грешката в защитата на „моряците“.

В 18-ата минута гостите от морската ни столица остават с десет души на терена след червен картон на Влатко Дробаров. Дробаров извърши грубо нарушение срещу Ел Джемили, като му бе показан само жълт картон, след около две минута съдията преразгледа ситуацията на ВАР и показа червен картон на Дробаров.

След изгонването на футболиста на гостите, те се прибраха дълбоко в своята половина и Левски започна да доминира при владеенето на топката.

В 41-ата минута Дарлан подаде към Ел Джемили, който с извеждащ пас пусна към Фадига, но пасът дойде твърде дълъг и вратаря на „зелено-белите“ хвана топката.

В 48-ата минута Ел Джемили пробва изстрел от далечно разстояние, но топката не уцели вратата на „моряците“.

В 57-ата минута резултатът е открит от домакините. Изключително красиво попадение от Ел Джемили, който проби отбраната на „моряците“ и открива резултата с фантастичен гол.

Опасна атака за гостите от Варна – Тешейра  се озова на чиста позиция, откъдето изстреля удар, но не затрудни Николай Михайлов.

Стартовите състави на двата отбора:

Левски: 13.Николай Михайлов, 2.Жереми Петрис, 5.Килиан ван дер Каап, 33.Хосе Кордоба, 6.Цунами, 37.Дарлан, 10.Асен Митков, 97.Асими Фадига, 7.Роналдо, 17.Уелтон, 11. Джавад Ел Джемили

Черно море: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71.Васил Панайотов, 17.Мартин Милушев, 5.Пабло Гарсия, 23.Едгар Пачеко, 7. Брено