Левски (София)ТОПФутболЦСКА-София

СНИМКИ И ВИДЕО: ЦСКА и Левски не се победиха в люто дерби с много емоции и ексцесии

Отборите на ЦСКА-София и Левски София завършиха 1:1 в много люто Вечно дерби на националния стадион „Васил Левски“.

„Сините“ поведоха чрез Роналдо (43), но в началото на втората част Джонатан Линдсет (49) изравни за крайното 1:1.

Дербито бе белязано от много емоции по трибуните като над 25 хиляди зрители създадоха страхотна атмосфера. Напрежение обаче не липсваше като по време на почивката се стигна до размяна на сигнални ракети между двете публики, което можеше да доведе дори до прекратяване на срещата.

В 9-ата минута Уелтън и Митков комбинираха по страхотен начин, а младокът прати центриране в наказателното поле, но право в ръцете на Бусато.

В 13-ата минута символичните домакини от „Българска армия“ организираха страхотна атака, при която Кордоба не се ориентира добре и позволи на Линдсет да отправи прехвърлящ удар, но над вратата на Андреев.

Само минута по-късно Цунами центрира опасно топката отляво към Фадига, а французинът се извиси над всички в наказателното на ЦСКА и стреля с глава, но неточно.

В 17-ата минута гол на ЦСКА бе отменен. Пламен Андреев пусна към Хосе Кордоба, който загуби от Хайнц. Топката бе пратена към Назон, който върна за Хайнц, а норвежецът реализира. Попадението бе отменено заради засада на хаитянския нападател на „червените“.

ГОООЛ! Роналдо извежда Левски напред в 43-ата минута!
След центриране на Фадига в наказателното поле Роналдо се извиси и забоде топката в долния десен ъгъл на Бусато за 1:0.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за Левски.

В 47-ата минута Уелтън проби страхотно по левия фланг и останал очи в очи с Бусато стреля право в стража на „червените“.

ГООООЛ! В 49-ата минута Джонатан Линдсет изравни резултата!
Амос Юга даде извеждащ пас към Джонатан Линдсет, но той бе привидно затворен от Кристиан Димитров. Той не се разбра с вратаря Пламен Андреев, а Линдсет изпревари и двамата, за да си бутне топката встрани и да изравни резултата – 1:1.

Само 120 секунди по-късно „армейците“ можеха да направят пълен обрат. Асен Митков сгреши с подаване при изнасянето, а Тобиас Хайнц спря топката. Последва пас вдясно към самия Майкъл Естрада. Той реши да подава, вместо да стреля сам, и видя Назон, но Жереми Петрис с прекрасно действие наруши баланса на нападателя на „червените“ и предотврати обрата.

В 67-ата минута капитанът на Левски – Андриан Краев, получи топката пред наказателното поле на ЦСКА след постепенно нападение. Халфът отправи силен удар с десния крак, но точността му не беше на ниво.

Минута по-късно ЦСКА стигна до отлчина възможност за втори гол, след като Амос Юга разпредели чудесен пас вляво по земя към Тобиас Хайнц. Норвежецът овалдя, но се забави с обработването на топката. Все пак последва пас към Дюкенс Назон, който намери опция да стреля, ала ударът му премина край десния страничен стълб на Андреев.

В 71-ата минута Уелтън беше сам вляво и развинти защитниците на ЦСКА. Първо премина край Тибо Вион, а после през Енес Махмутович, за да отправи силен диагонален удар, но за съжаление на бразилеца топката профуча встрани от вратата, пазена от Густаво Бусато.

В 91-ата минута Майкъл Естрада получи пас на границата на наказателното поле, след което стреля, но Андреев улови безепелационно.