Първа лигаТОПФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 с класика над Пирин

Отборът на ЦСКА 1948 не допусна изненада и победи с класическото 3:0 Пирин в мач от втория кръг на efbet Лига на България. „Червените“ отбелязаха общо четири попадения, но едно от тях беше отменено заради засада.

Първата опасност в мача дойде в 8-ата минута, когато Даниел Кондраков опита изстрел извън наказателното поле на домакините, но изпълнението му не бе най-доброто – топката мина по земя и встрани от вратата.

В 10-ата минута Стоян Стоичков проби по блестящ начин в пеналтерията на гостите и преодоля стража с диагонален изстрел в десния долен ъгъл и откри резултата в мача

„Oрлетата“ бяха съвсем близо да изравнят резултата в 17-ата минута след като Владимир Медвед нахлу в наказателното поле отляво и пусна пас по земя към Борис Тютюков, а той стреля в близкия ъгъл. Стражът на домакините обаче се беше позиционирал правилно и успя отрази изстрела.

ЦСКА 1948 получи правото да изпълнява дузпа след игра с ръка на Борис Тютюков в 19-ата минута. Главният съдия не се поколеба и посочи бялата точка, Педриньо бе точен от бялата точка и вкара за 2:0

Гезим Пепси се опита да прехвърли Даниел Наумов в 26-ата минута от сериозна дистанция, но изпълнението му не затрудни вратаря на „червените“

В 51-ата минута „червените“ организираха доста добра атака след центриране на Педриньо към Бирсент Карагарен, който се опита с директен шут от въздуха да стреля, топката се отби в тялото на защитник на Пирин и излезе в ъглов удар.

Четири минути по-късно  Педриньо можеше да отбележи своя втрои гол в срещата – той бе намерен от Карагарен, който пусна пас по земя в наказателното поле на „орлетата“. Там Педриньо нанесе мощен изстрел, който обаче мина над напречната греда.

В 79-ата минута Талис подаде с петичка на Бирсент Карагарен, който нахлу в наказателното поле на гостите и остана очи в очи с Максим Ковальов. В тази ситуация реши да подава към Антонио Вутов, вместо да отправи изтрел, но пасът беше пресечен от Александър Бучков.

Системата ВАР трябваше да се намесва в 82-ата минута след гол от засада. Попадението беше на Елитон, централният защитник бе в наказателното после за ъглов удар, след който топката попадна в Ерденис Гурища, който пусна остър пас в наказателното после, откъдето централният защитник Елитон стигна до топката и я вкара.

Класическото 3:0 беше оформено в първата минута на добавеното време от Георги Русев, който стреля с глава при ъглов удар.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 4. Мики Орачев, 5. Елитон (К), 87. Симеон Петров, 24. Ерденис Гурища – 22. Реян Даскалов, 13. Стоян Стоичков, 39. Первиз Умарбаев – 11. Бирсент Карагарен, 8. Педриньо, 9. Видар Кяртансон

Резерви: 33. Генадий Ганев – 7. Талис, 10. Георги Русев, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 31. Том Рапнуи, 92. Пиер-Даниел Нгуинда, 99. Радослав Кирилов

Треньор: Атанас Рибарски

Пирин: 12. Максим Ковальов – 31. Александър Бучков, 38. Александър Дюлгеров (К), 25. Илиан Костов, 83. Христо Попадийн – 77. Гезим Пепси, 8. Дмитро Семенив – 7. Владимир Медвед, 10. Даниил Кондраков, 11. Иван Тасев – 17. Борис Тютюков

Резерви: 1. Марио Кирев – 4. Айуб Абу, 5. Николай Бодуров, 13. Влади Ласков, 16. Кристиян Бачев, 18. Велислав Минков, 29. Мирослав Бачев, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров

Треньор: Радослав Митревски

Съдия: Иво Андреев