Първа лигаЦСКА 1948

ФКСБ помрачи дебюта на ЦСКА 1948 в Европа

Отборът на ЦСКА 1948 загуби с 0:1 от румънския ФКСБ в дебютния си мач в Европа. Точен за гостите от Румъния бе Флоринел Коман в 28-ата минута.

ФКСБ започна активно мача и още в първите секунди футболистите на гостите бяха пред противниковата врата, след като Флоринел Коман отляво, където влезе в наказателното поле и центрира, но Даниел Наумов внимаваше и хвана топката.

В 17-ата минута румънския тим създаде голова опасност пред вратата на ЦСКА 1948. Адриан Шут изстреля силен удар от дистанция, който бе париран от вратаря на домакините, след което Ерденис Гурища сбърка при изнасянето на топката, която се озова в Александру Балуца, който стреля, но този път слабо и в ръцете на вратаря.

В 21-ата минута Педриньо изпълни пряк свободен удар като стреля от около 30 метра към вратата на гостите. Ударът бе точен, но прекалено слаб за да затрудни Щефан Тарновану.

След 6 минута пред „червените“ се откри страхотен шанс да открият резултата, след като Русев се беше изместил на левия фланг, изведе хитро между двама играчи на ФКСБ Емил Ценов в наказателното поле, който реши да шутира, но топката не намери вратата.

В 28-ата минута падна единствения гол в мача, след като гостите хванаха неподготвена българската защита и капитанът Дариус Олару бе изведен съвсем сам отляво в наказателното поле. Той опита подаване, Наумов изби, но топката попадна в Коман, който с добавка от десет прати коженото кълбо във вратана на Наумов за 0:1.

До края на първата част „червените“ не успяха да застрашат противниковата врата и се оттеглиха при резултат 0:1

В началото на второто полувреме и двамата треньори направиха промени в съставите си. За ЦСКА 1948 в игра се появи Талис на мястото на Емил Ценов, а гостите от Румъния направиха две смени като в игра се появиха Малком Еджума и Октавиан Попеску.

В 65-ата минута „червените“ пропуснаха най-добрата си възможност да изравнят резултата. Валентин Крецу сгреши и топката отиде до Видар Кяртансон, който излизаше сам срещу вратаря. Защитник на гостите обаче го настигна, но там притича Антонио Вутов, който получи топката и влезе в наказателното поле отдясно по атаката, залъга двама бранителя и последва изстрел, но вратарят на гостите Тарновану изби в ъглов удар.

В 84-ата минута възпитаниците на Рибарски разиграха заучено положение при пряк свободен удар, Карагарен центрира отдясно на границата на наказателното поле към далечната греда, където Петров отигра с глава към малкия пеналт, където много малко не достигна на Антонио Вутов да изпрати топката във врата на румънците.

ФОТОГАЛЕРИЯ: ЦСКА 1948 – ФКСБ 0:1

ЦСКА 1948 (4-2-3-1): 29. Даниел Наумов – 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон Джордж (к), 4. Мики Орачев – 22. Реян Даскалов, 21. Емил Ценов – 10. Георги Русев, 13. Стоян Стоичков, 8. Педриньо – 9. Видар Йорн Кяртансон.

Резерви: 1. Александър Маджаров (вр), 33. Генадий Ганев (вр), 7. Талис, 11. Бирсент Каргарен, 19. Рууни Ева, 20. Антонио Вутов, 23. Емил Виячки, 31. Том Рапнуи, 39. Парвизджон Умарбаев, 92. Пиер-Даниел Нгуинда, 99. Радослав Кирилов

Старши треньор: Атанас Рибарски

ФКСБ (4-3-3): 32. Щефан Търновану – 33. Ристо Радунович, 6. Денис Харуц, 5. Джойским Дауа, 23. Овидиу Попеску – 27. Дариус Олару (к), 8. Адриан Сут, 25. Александру Балуца – 7. Флоринел Коман, 9. Андреа Компаньо, 98. Андрей Кордеа

Резерви: 99. Андрей Даниел Влад (вр), 2. Валентин Крецу, 3. Йонуц Пантиру, 10. Октавиан Попеску, 11. Давид Микулеску, Михай Ликсандру, 18. Малком Еджума, 22. Валентин Джордже, 28. Гриограш Пантеа, 80. Едуард Радаславеску

Старши треньор: Елиас Хараламбус