ВИДЕОЛевски (София)ТОПФутбол

Отборът на Левски завърши наравно 2:2 при визитата си в Пловдив срещу Крумовград в последния мач на деветия кръг от efbet лига. Символичните домакини откриха резултата в 21-ата минута чрез Димитър Тонев.

Отговорът на „сините“ бе светкавичен и равенството бе възстановено само след 5 минути, след попадение на Цунами. Гостите от София стигнаха до пълен обрат в мача в 32-ата минута след гол на Рикардиньо. Крайният резултат 2:2 бе оформен в 75-ата минута от Александър Колев.

Първият съдийски сигнал на  „Никола Щерев-Старика“ в Пловдив е свирен от Георги Давидов.

В началните минути няма опасности пред двете врати, гостите от София имат леко териториално предимство.

Резултатът е открит от новака в efbet лига – Крумовград. Голът е записан в 21-ата минута след като Жереми Петрис бе надигран от Димитър Тонев, който стреля от дистанция, а топката рикошира в Кристиян Димитров и влезе за 1:0.

Левски не губи време и отговори по най-добрия начин на своя съперник. В 26-ата минута „сините“ изравняват резултата чрез Цунами. Ел Джемили центрира от ъглов удар, Цунами излезе на първа греда и с глава праща топката в далечния ъгъл.

Пълен обрат за Левски в 32-ата минута след попадение на Рикардиниьо. Цунами изведе Рикардиньо в наказателното поле, а той не се забави и стреля моментално в близкия ъгъл с левия крак.

В 51-ата минута страхотен шанс за символичните домакини Миланович проби отдясно на фланга и подаде към Серкан Юсеин, който отправи удар от наказателното поле, но Андреев изби в корнер.

Равенството е възстановено в 75-ата минута от Александър Колев. Отново атака по дясното крило води до центриране в наказателното поле, където Александър Колев надигра Петрис и от точката на дузпата успя да вкара.

Стартови състави:

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Вандерсон, Роналдо, Андриан Краев (капитан), Рикардо Виана Фильо, Асен Митков, Ел Джемили, Уелтън, Кордоба, Кристиан Димитров

Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Шимич, Калоян Пехливанов, Александър Георгиев, Божидар Кацараов (капитан), Серкан Юсеин, Димитър Тонев, Даниел Миланович, Диего Рапосо, Александър Колев

Снимка: Topsport