Първа лигаТОПЦСКА-София

ЦСКА-София разгроми Крумовград в Коматево и превзе върха

ЦСКА-София разгроми отбора на Крумовград с 1:4 след пълен обрат в Коматево в двубой от 17-ия кръг на Първа лига. Докакините поведоха в резултата, но ЦСКА реагира бързо и след само 4-и минути игра върна равенството. През втората част точни за „червените“ бяха Християн Петров (78), Данило Асприля (83) и Марселино Кареасо (90).

В 3-ата минута на двубоя дойде и първата сериозна опасност, която бе в полза на домакините. Диего Рапосо се озова на страхотна позиция в наказателното поле и стреля технично, но Бусато се намеси по-добър начин и изби.

В 6-ата минута след центриране от ъглов удар топката бе засечена с глава от Серкан Юсеин, но кълбото премина в страни от целта.

В 14-ата минута Алекс Колев реши да стреля директно от пряк свободен удар от сериозна дистанция, който бе точен, но отново бразилският страж на столичани изби.

В 20-ата минута на двубоя гостите от София най-накрая стигнаха до положение пред Макенджиев. Капитанът Амос Юга изпълни дълго странично хвърляне отляво по атаката на „червените“ в наказателното поле, където топката не беше изчистена добре и попадна на левия крак на Джонатан Линдсет, който стреля от около точката за дузпа, но високо над вратата.

ГОЛ! Алекс Колев открива резултата в 34-ата минута!
Вячеслав Велев получи по левия фланг, след което изчака Алекс Колев да влезе в наказателното поле, като последва страхотен пас, а нападателят на „сините“ се възползва и реализира във вратата на Бусато за 1:0.

ГОООЛ! Амос Юга изравнява резултата в 38-ата минута!
Полузащитникът на „червените“ бе изведен зад гърба на защитата на домакините и с мощен удар препарира Макенджиев за 1:1.

ЦСКА започна втората част силно, като организираха атака по десния фланг Християн Петров подаде към Естрада, но се оказа, че е бил в положение на засада.

ГОООЛ! Християн Петров прави пълен обрат за „армейците“. След пряк свободен удар се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, след което топката попадна в Петров и защитникът отбеляза.

83-ата минута Данило Асприля бе изведен на отлична позиция и Крокодила хландокръвно преодоля Макенджиев за 1:3.

ГОООЛ! Марселино Кареасо слага точка на спора!
В 90-ата минута Амос Юга подаде към Назон в наказтелното поле, хаитянинът финтира защитник на гостите и опита удар, който се превърна в пас към Марселино Кареасо, а колумбиецът оформи крайното 1:4!

ФОТОГАЛЕРИЯ: Крумовград – ЦСКА-София

КРУМОВГРАД: 21. Благой Макенджиев, 18. Клайдер Машедо, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров, 88. Ренан Арияш, 10. Серкан Юсеин, 6. Джеферсон Гранадо, 13. Диего Рапосо, 9. Александър Колев;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 21. Амос Юга, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада