ВИДЕОЛевски (София)Локомотив (София)ТОПФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Левски писа Отличен 6 на Локомотив София

Отборът на Левски разгорми своя съперник Локомотив София с 6:0 в столичното дерби от третия кръг на efbet Лига. Джавад Ел-Джемили успя да вкара две попадения за „сините“ във втори пореден мач.

Точни за „сините“  бяха Адриан Краев, Джавад Ел-Джемили на два пъти, Марин Петков, Роналдо, Илиян Стефанов.

В 18-ата минута Цунами центрира отляво в наказателното поле на гостите за Роналдо, но Бруно Франко успя да блокира футболиста на Левски, чийто удар с глава не намери очертанията на вратата.

ГООЛ! 19-ата минута Адриан Краев успяда да открие резултата 1:0 за „сините“. Късо изпълнен ъглов удар като Ел-Джемили пусна за Уелтън, който центрира в наказателното поле на „железничарите“ и Краев успя да отбележи за домакините.

32-ата минута вратаря на домакините Пламен Андреев изчисти лошо топката, която отиде в Карлос Франса. Той моментално я изпрати към Красимир Станоев, който опита центрира, но топката отиде към вратаря на „сините“, който действа добре и улови коженото кълбо.

ВТОРИ ГОЛ ЗА „СИНИТЕ“! 38-ата минута Краев изпрати диагонален пас вляво за Уелтън, който овладя по най-добрия начин и пусна отлично към Джавад Ел-Джемили. За него остана лесната част да вкара топката в мрежата на Бабукар Гайе 2:0

В 51-ата минута резултата става класически 3:0 за домакините, след като Джавад Ел-Джемили се разписва за втори път във вратата на Локомотив София.  Роналдо центрира по земя,а Алан Диас изчисти безобразно и прати топката право в краката на Ел-Джемили, който шутира, след което топката намери тялото на Диас, но контракт с крака на Джемили я прати във вратата на Гайе – 3:0.

66-ата минута влезлият като резерва Марин Петков успява да вкара гол номер 4 във вратата на гостите. Асими Фадига изведе с пас вляво между двама Цунами, който изпрати добро подаване към Марин Петков, той се оказа напълно непокрит и с левия крак вкара гол във вратата на гостите. Петков днес изиграва мач №100 със синята фланелка

72-ата минута Левски вкарва пети гол във вратата на Локомотив София, този път точен е Роналдо. Футболистите на Стойчо Стоев допускат много груба грешка при разиграването в собствената половина. Галин Минков връща топката към вратаря Гайе, който реши да показва техника, но Роналдо го пресира сериозно, като открадна топката пред вратата му и я вкара без проблем.

80-ата минута Илиян Стефанов записва името си сред голмайсторите в мача. Доста емоционален момент в двубоя, Илиян Стефанов прониза вратаря на Локомотив София, след което свали фланелката си и посочи с две ръце към небето, след като преди няколко дни играча загуби своя баща.

84-ата минута  Карлос Франса имаше шанс да вкара почетно попадение, но удари гредата на Пламен Андреев.

ФОТОГАЛЕРИЯ: Левски – Локомотив (Сф)

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Жереми Петри, Цунами, Роналдо, Андриан Краев (капитан) , Джавад Ел Джемили, Уелтън, Асен Митков, Хосе Кордоба, Кристиан Димитров, Асими Фадига

Старши-треньор: Николай Николов

Локомотив София: Бабукар Гайе, Алан Карлос Диас Фильо, Бруно Франко, Диме Димов, Ив Даниел Нтанкеу, Красимир Милошев (капитан) , Ивайло Найденов, Красимир Станоев, Валентин Николов, Димитър Митков, Карлос Енрике Фреирес

Старши-треньор: Стойчо Стоев