ВИДЕОЛевски (София)Първа лигаТОПФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Левски си игра с огъня, юноша измъкна трите точки от Ботев (Враца)

Отборът на Левски победи Ботев (Враца) с минималното 1:0 в мач от петия кръг на efbet лига. „Сините“ направиха доста пропуски и не впечатлиха с играта си. Единственото попадение падна в 83-ата минута и бе реализирано от резервата Преслав Бачев, което бе и негов дебютен гол в професионалния футбол. Пред гостите от Враца също се откриха доста ситуации, но не успяха да реализират шансовете си.

Първият съдийски сигнал на стадион „Георги Аспарухов“ е свирен от Станимир Тренчев.

Първа опасност за домакините още в 2-ата минута за Левски, късмет за гостите от Враца. Краев се извиси над всички и стреля с глава, но изстрелът мина покрай лявата греда.

Няколко минути след това сериозна грешка в защитата на Ботев Враца, защитник на гостите изби едно центриране в краката на Рикардиньо, който не успя да се възползва от получения подарък.

Ел Джемили опита изпълнение, подобно на едно от попаденията си срещу Ботев (Пд), но не успя да порази целта.

Най-чистото положение до този момент е за Ботев (Враца) в 31-ата минута – Переа излезе на чиста позиция срещу Андреев и потърси пас, топката стигна до Тодоров, който се забави фатално и ударът му бе изчистен в ъглов удар.

Поредно центриране от страна на Цунами в 43-ата минута, което не беше оползотворено по най-добрия начин, в крачка хвана Ел Джемили който не успя да направи нищо запомнящо се пред вратата на съперника.

Край на първото полувреме, двата тима не успяха да си вкарат гол след няколко по-сериозни атаки и от двата отбора.

Начало на второто полувреме започва с три смени за Левски Ивелин Попов, Патрик-Габриел Галчев и Рикардиньо напускат терена, а на тяхно място влизат – Асен Чандъров, Уелтън и Илиян Стефанов.

Първа опасност пред вратата на гостите в 55-ата минута, след ъглов удар защитата на Ботев опазваше Краев, но забравиха отскубналия се Цунами. Защитникът направи доста трудно нещо – не уцели топката от метър пред голлинията.

Четвърта смяна в 56-ата минута Асими Фадига излиза, на негово място влиза родения през 2006 г – Преслав Бачев, на резервната скамейка на домакините остават само 2 полеви футболист Кристиян Йовов и Кристиан Димитров.

В 65-ата минута Генов излиза очи в очи срещу Андреев, но стреля покрай вратата.

Невероятен пропуск за Левски след като Уелтън открадна топка и пробяга 60-70 метра с нея, стигна до наказателното поле на Ботев (Враца), където подаде към Стефанов, който изстреля топката много високо.

ГООЛ! В 83-ата минута за Левски, резервата Бачев открива резултата в мача. Отново пробив на Уелтън, което доведе до меле в наказателното поле на гостите от Враца, Кордоба продължи с известна доза шанс към резервата Преслав Бачев, който от непостредствена близост не остави шанс на вратаря на Ботев (Враца).

Стартови състави:

Левски: Пламен Андреев, Цунами, Роналдо, Андриан Краев, Рикардиньо, Ивелин Попов, Джавад Ел Джемили, Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков, Хосе Кордоба, Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Ботев Враца: Федерико Рубио, Мартин Кавдански, Луиз Фелипе Соарес, Момчил Цветанов, Даниел Генов, Красимир Тодоров, Чавдар Ивайлов, Браян Андрес Варгас, Браян Мендоса, Едуардо Кунде, Стефан Велев

Треньор: Даниел Моралес

ФОТОГАЛЕРИЯ: Левски – Ботев (Враца)