ВИДЕОЛевски (София)ТОПФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив (Пловдив) свали летящия в облаците Левски

Локомотив (Пловдив) върна в реалността тима на Левски, който явно все още празнуваше отстраняването на Шкупи. Пловдивчани поведоха с гол на Джовани в 8-мата минута, „сините“ изравниха с помощта на Рикардиньо в 33-тата, но Минчев в 40-тата минута окончателно съкруши надеждите на тима от „Герена“.

Кошмарно начало за Левски! Петрис се контузи още в 3-тата минута итрябваше да бъде заменен от Патрик-Габриел Галчев.

Ужасът за „сините“ продължава! Джовани откри резултата за Локомотив в 8-мата минута! Той получи подаване от десния фланг, нагласи си топката и стреля в близкия ъгъл.

В 14-тата минута удар на Рикардиньо бе блокиран от защитника на домакините Хорхе Сегура, след което Динко Хоркаш улови топката без проблеми. В 17-тата минута хубав шут на Уелтън по земя бе избит в корнер от вратаря на Локомотив Пд.

В 22-рта минута Рикардиньо открадна топката в половината на домакините и пусна успореден пас по земя към Марин Петков, който стреля без забавяне, но вратарят на домакините изби.

Левски изравнява – 1:1! Рикардиньо бе изпуснат в центъра на отбраната и с лекота прати топката в мрежата зад гърба на Хоркаш.

2:1 за Локомотив Пд! Бърза контраатака в 40-тата минута завари „сините“ неподготвени и те отново са догонващи в резултата. Евандро взе топката пред своето наказателно поле и пробяга с нея повече от 40 метра преди да пусне към нахлуващия отдясно Джовани. Този път бразилецът не шутира, а подаде към Георги Минчев, който прати топката зад гърба на Андреев.

Шут отдалеч на Дарлан в 47-мата минута като че ли бе подценен от Динко Хоркаш, но макар и от втори опит вратарят улови топката.

Дарлан с меко подаване в 57-мата минута сложи топката на гърдите на бразилеца, който овладя добре и шутира от въздуха, но неточно. В 59-тата минута Марин Петков от десния фланг завъртя топката към нахлуващия Уелтън, но ударът му с глава излезе в аут.

В 64-тата минута Ивелин Попов бе изведен на десния фланг и с премерено подаване по земя сложи топката на крака на Рикардиньо, но той стреля неточно.

Стартови състави:

Локомотив Пд.: 23. Хоркаш – 13. Да Силва, 4. Паскалев, 91. Сегура, 16. Пешов – 6. Иванов, 7. Дионе, 21. Евандро, 14. Илиев – 10 Джовани, 9 Минчев.

Левски: 1. Андреев – 6. Цунами, 33. Кордоба, 5. Ван дер Каап ж.к., 2. Петрис – 97. Фадига, 11. Ел Джемили, 37. Дарлан – 17. Уелтън, 9. Рикардиньо, 88. М. Петков

Стадион: „Локомотив“, град Пловдив

Съдия: Волен Чинков