Първа лигаСлавияТОП

Славия на Бакеро се спъна във Враца

Отборът на Ботев Враца записа първа победа за новия сезон в efbet Лига. Врачани се наложиха с 2:0 над Славия в предпоследния мач от втория кръг. Двете попадения паднаха през второто полувреме, точни за домакините бяха Момчил Цветанов и Жан-Пиер Да Силва.

Това е първата загуба за новия наставник на „белите“ Хосе Мария Бакеро, след като бившият играч на Барселона пое най-стария столичен клуб това лято.
Ботев Враца беше по упорития и мобилизан отбор, още в самото начало Момчил Цветанов подаде вляво на Даниел Генов, който опита да удар от сериозна дистанция, който не затрудни вратаря на гостите.

В 14-ата минута Чавдар Ивайлов подаде хубав пас на Спас Георгиев, който финтира Велко Йеленкович и шутира силно по диагонал, но не успя да уцели вратата.
В 26-ата минута врачани създадоха нова ситуация след като Браян Переа получи в наказателното поле на „белите“ и видя Спас Георгиев, който стреля към вратата, но топката удари левия страничен стълб на Кръстев.
Няколко минути по-късно пред Славия се откри шанс след като Иван Минчев центрира в назателното поле на домакините, а Виктор Генев надскочи всички и засече с глава. Коженото кълбо отиде към Йон Бакеро, но испанецът не успя да отиграе топката.
До края на полувремето врачани продължиха да натискат, но така и не успяха да открият резултата.
Второто полувреме започна по най-добрия начин за „зелените“ – Момчил Цветанов получи пас след изпълнението на началния удар и овладя в половината на гостите дриблира на няколко метра, след което отправи изстрел с левия крак за 1:0.

В 64-ата минута Славия отговори на домакините след удар на Ерол Дост от дистанция, но Красимир Костов улови без проблеми.

Ботев Враца реализира втори гол, в основата отново бе Момчил Цветанов, който предостави топката в наказателното поле на Славия. Защитата на Славия се справи и изчисти топката, но право в краката на Чавдар Ивайлов, който нанесе доста силен удар към вратата на „белите“, а вратарят изби топката, но право в Жан-Пирер Да Силва, който отблизо реализира 2:0 за Ботев Враца.

В 84-ата минута Ботев имаше шанс да вкара трети гол, след като Жан-Пиер Да Силва продължи с отличните си изяви, но Кръстев успя да спаси.

С тази домакинска победа Ботев Враца зае деветото място във временото класиране с три точки, а Славия остана на 11-то място със същите точки, но с по-слаби показатели.

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев

Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Пламен Петров, 11. Жан Пиер да Силва, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 20. Мартин Христов, 22. Петър Кепов, 88. Иван Нешков

Треньор: Даниел Моралес

Славия: 12 Николай Кръстев – 3 Ертан Томбак 5 Велко Йеленкович 4 Виктор Генев 55 Натан Гасама 37 Венцислав Керчев 73 Иван Минчев 8 Емил Стоев 33 Галин Иванов – КАПИТАН 88 Тони Тасев 7 Йон Бакеро

Резерви: 1. Георги Петков, 15. Валентин Петров, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 14. Роберто Райчев, 18. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До

Треньор: Хосе Мария Бакеро