ВИДЕОЛевски (София)ТОПФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Левски и 17 хиляди на “Герена” изпратиха Шкупи обратно в Скопие

Отборът на Левски победи с 1:0 Шкупи в мач реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. „Сините“ бяха по-активния отбор на терена и логично успяха да победят противника си. Марин Петков успя да вкара гол в 10-тата минута от продължението. След минималната победа с 1:0 „сините“ продължават с общ резултат 3:0 напред в третия кръг на Лигата на конференциите където ще се изправят срещу Израелският „Апоел“ (Беер Шева).

Двубоят ще се запомни с това, че Левски бяха принудени да играят с резервния си жълт екип заради номера от северномакедонците. По-рано днес тя обявиха, че са си забравили резервните екипи и трябва да играят с титулярните сини, а Левски да бъде с резервните си. Впоследствие се оказа, че вместо заявеният резервен бял екип, северномакедонците „намериха“ бял, но със синьо. И швейцарските съдии се произнесоха – „Шкупи“ в бяло и синьо, „Левски“ – в жълто.

Домакински натиск от Левски, първата възможност беше на лице в 3-ата минута за „сините“ след като жереми Петрис отправи силен удар, вратарят на Шкупи успя да спаси, но топката попадна в Ел Джамили, който не успя да уцели вратата.

Претенции за дузпа от страна на Левски в 7-ата минута, след като Цунами центрира отляво, а в наказателното поле Рикардиньо отправи удар с глава, който беше спрян от Пинтер. „Сините“ поискаха дузпа, но съдията даде сигнал играта да продължи. Повторенията на ситуацията показаха, че коженото кълбо среща главата на защитник на гостите, който обаче беше вдигнал и ръката си.

В 14-ата минута капитана Адриан Краев опитва удар от дистанция, който е неточен. Левски продължава да натиска своя съперник.

В 19-ата минута Джавад Ел Джемили получава отличен пас отляво от Митков, Джемили навлиза в наказателното поле и отправи изстрел от малък ъгъл, който премина покрай вратата. Оказва се, че има докосване от противников футболист и Левски получава ъглов удар.

Първата възможност за гостите дойде в 21-ата минута след като Левски бърка пред своето наказателно поле, Воша овладя топката и намери коридор за удар, но Андреев се бе позиционирал добре и спаси удара без никакви проблеми.

Ел Джемили получава топката отляво в 36-ата минута, успява да премине няколко играчи и опитва остро центриране, което не бе сполучливо и излиза в аут.

В 43-ата минута домакините организират отлична контраатака след изпълнение на ъглов удар в тяхното наказателно поле. Краев пуска пак към Уелтън, който финтира Диене и навлиза в наказателното поле, там в последния момент Илиески пресича подаването му към Рикардиньо

Груб фал в началото на второто полувреме на Кевен срещу Цунами в средата на терена, получи се леко напрежение между играчите на двата тима, а нарушението бе санкционирано с жълт картон.

В 52-ата минута Левски организираха по-опасна атака, след като Ел Джемили напредна през центъра, а после успя да премине през двама играчи на Шкупи, след което центрира в наказателното победи, но Пинтер изби в ъглов удар.

В 10-ата минута на продължението Левски успя да разпечата вратата на Шкупи. „Сините“ организираха опасна атака и Ивелин Попов проби отдясно след което центрира, при което топката беше изчистена. Топката се озова при Марин Петков, който със шут от 20 метра успя да вкара за 1:0

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев /к/, 27. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 7. Роналдо, 9. Рикардиньо

Треньор: Николай Костов

Шкупи: 1. Артан Илязи /к/, 5. Кристиян Тошевски, 96. Дарко Илиевски, 42. Михал Пинтер, 3. Блертон Шежи, 7. Арби Воша, 37. Алберт Диен, 8. Адем Али, 88. Кевен, 77. Суад Сахити, 29. Реналдо Сифъс

Треньор: Джихад Арслан

Съдия: Лионел Чуди, Швейцария

Стадион: „Георги Аспарухов”, София