ЦСКА-София

ГЛЕДАЙ: Шакич: Когато жената се чувства добре в София, всичко е наред

Емануел Шакич, който започна като титуляр при победата 1:0 за ЦСКА срещу Славия, коментира продължаването на тима му към фазата на 1/4 финалите. Австриецът стартира като вътрешен халф, но в хода на мача игра и като краен бранител

“Славия се беше подготвил доста добре за нас. На мнение съм, че през първото полувреме бяхме по-добрия отбор и за това заслужено поведохме и в резултата. През второто полувреме беше битка, прибрахме се повече, за да задържим позитивния резултат за нас и в крайна сметка сме щастливи, че продължаваме напред“, заяви Емануел Шакич.

„При всяко едно положение съм по-щастлив с една грозна победа, отколкото с красива загуба или красиво влизане в продължение и дузпи след това. Успяхме да анализираме това, което се случи в първия мач, това, което противникът беше подготвил за нас. Кое се е получило, кое не. Успяхме да се подготвим добре и това го използвахме и заслужено водихме на полувремето.

Играя там, където отборът има нужда от мен. Чувствам се най-добре в средата на терена, като централен полузащитник, въпреки че в кариерата си повечето време съм играл като десен защитник. Минахме да играем с 5 човека отзад, тъй като знаехме, че те от така наречените полупространства центрират много добре, което трудно се защитава, когато играеш с четирима отзад. Заради това се прибрахме така и в крайна сметка се получи”, каза още австриецът.

Чувствам се страхотно в София, в отбора, всички ме приеха много добре. Моята годеница се чувства много добре в София. Когато жената се чувства добре, значи всичко е ОК. Щастлив съм тук“, сподели с усмивка футболистът на ЦСКА-София.

Не чувствам напрежение. Имам голямо доверие в отбора в треньорския щаб, в нещата, които подготвяме и правим по време на тренировъчния процес, така че гледам позитивно и имам голяма надежда, че нещата ще се получат в края на сезона”, завърши Шакич.